برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : چهارشنبه ۹۹/۷/۲

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» فرش های گل برجسته چگونه تولید می شوند ؟

چگونگی بافت فرش گل برجسته

چگونگی تولید فرش ماشینی گل برجسته کاشان
تنوع و پشرفت در صنعت فرش ماشینی باعث پیدایش فرش های جدید گل برجسته شده است . این فرش های زیبا و خاص از زیباترین دستاورده های فرش ماشینی کاشان می باشند .
تولید این نوع قالی ماشینی با استفاده از دو نوع نخ خاب است . فرش های گل برجسته با نخ هایبالک و اکریلیک هیت ست شده بافته می شوند . شرکت های تولید کننده فرش ماشینی گل برجسته کاشان با استفاده از دو تا سه نخ از الیاف اکریلیک و هایبالک در بافت فرش توانسته اند برجستگی های در سطح فرش به وجود آورند . نخ هایبالک در فرایند آهار قرار داده شده و فرورفته می شود . در مرحله آهار ، رنگی که هایبالک است با عبور غلطک های داغ روی آنها ، فرآیندی مانند “آب شدن “انجام شده و به این صورت نخهای هایبالک کمی ذوب شده و در نتیجه فرش ماشینی گل برجسته به وجود می آید .  الیاف هایبالک فرش های ماشینی گل برجسته از نظر واکنش به حرارت بسیار حساس هستند و در فرش گل برجسته به عنوان رنگ زمینه به کار می روند . نخ هایبالک در فرش های گل برجسته ای که گل ان برجسته است در کف به کار می رود .
برجستگی های سطح فرش گل برجسته باعث می شود که فرش ماشینی در قسمت های فرو رفته دارای ضخامت بسیار کمی باشد . بسته به تعداد شانه و تراکم در فرش های گل برجسته ، ضخامت فرش نیز قابل تغییر خواهد بود . هر مقدار گره های طولی و عرضی فرش بیشتر باشد فرش نازکتر و ظریف تر خواهد شد . کوتاهی و بلندی الیاف فرش گل برجسته موجب شده این فرش در تراکم های بالا مانند 1200 بیشتر جلوه کند .
قالی های گل برجسته از نظر شانه و تراکم در دسته های : فرش 1000 شانه گل برجسته و فرش 1200 شانه گل برجسته تولید می شود . تراکم طولی در این محصولات 3000 و 3600 می باشد . فرش های اکریلیک گل برجسته 1200 شانه در برابر حرارت های غیر مستقیم ، شست و شو مقاوم بوده و در ضمن ضد حساسیت و بدون پرزدهی هستند .
چناچه فرش 1200 شانه گل برجسته هشت رنگ باشد دو رنگ از این هشت رنگ از جنس هایبالک خواهد بود . این تعداد رنگ هایبالک نسبت به سایر رنگ های در سطح پایین تر قرار گرفته و فرو رفتگی هایی در سطح فرش ایجاد می کنند . فرش های گل برجسته 1200 شانه با نخ خاب اکریلیک هیت ست شده و نخ پود صد در صد پنبه بافته می شوند .

روش تولید قالی ماشینی گل برجسته به این طریق می باشد که هیچ فرش گل برجسته در دستگاه بافنده به صورت برجسته بافته نمی شود و هنگام خروج از دستگاه صاف و یکدست می باشد . هر چند عمر این فرش های ماشینی کمتر از فرش های ماشینی استاندارد است ولی افرادی هستنند که دوام فرش برایشان اهمیت ندارد و به دنبال ظرافت و زیبایی فرش هستند . هزینه بالای تولید فرش گل برجسته باعث می شود که قیمت بالاتری نسبت به فرش های دیگر داشته باشد .
ابعاد استاندارد فرش گل برجسته کاشان شامل فرش 6 متر گل برجسته ، فرش 9 متر گل برجسته ، فرش 12 متر گل برجسته بوده و ابعاد غیر استاندارد ان در  انواع قالیچه ها و تابلو فرش ها می باشد .
قالی ماشینی گل برجسته کاشان با طرح های متنوعی چون طرح های سنتی ، مدرن و تلفیقی از این دو نوع سبک تولید می شود .
بافت این فرش های لوکس توسط دستگاه پیشرفته واندویل HCI X2 انجام می گیرد . قالی های گل برجسته را فرش ماشینی هایبالک ، فرش ماشینی سه بعدی و فرش ماشینی دستبافگونه نیز می نامند ریز بافت بودن  فرش گل برجسته کاشان باعث شده به فرش دستباف شباهت بیشتری داشته باشد و اصطلاحا فرش دستبافگونه نامیده شود .
به علت ماندن آلودگی در فرش ، عدم ارتجاع پذیری الیاف ، عدم مقاومت در برابر فشار و ... نمی توان از این فرش های خاص و ظریف در مکان های پر تردد استفاده نمود .
فرش های ترک گل برجسته 1200 شانه از جدید ترین فرش های ماشینی فانتزی بازار هستند . در بافت فرش ترک گل برجسته از رنگ های بسیار ملایم مانند سفید ، آبی روشن ، گلبهی ، نسکافه ای روشن استفاده می شود . قالی های لوکس گل برجسته به دلیل الیافی که دارد بسیار نرم و لطیف بوده و جزء محصولات لوکس بازار محسوب می شود .

فرش های گل برجسته ، فروشگاه اینترنتی فرش گل برجسته کاشان با تراکم 3000 و 3600 دارای رنگبندی منظم و مواد اولیه درجه یک هستند . فرش های درجه یک گل برجسته این فروشگاه با ریشه های طرح ابریشمی ارائه می شوند که این الیاف زیبای محصول را دو برابر کرده اند .
فروشگاه اینترنتی فرش گل برجسته کاشان انواع فرش های لوکس برجسته را با قیمت درب کارخانه و ارسال رایگان به دست مشتری می رساند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  استخدام در فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه